logo2lo

Trzecioklasiści w „Zamoyu"

W sobotę 10 marca 32 uczniów klas trzecich gimnazjalnych brało udział w zajęciach z fizyki w II LO. W ramach zajęć uczniowie uczestniczyli w warsztatach o magnetyzmie oraz prelekcji o polu magnetycznym Ziemi.

Uczniowie „Szesnastki” wzięli udział w festiwalu „Zwierciadła” w II LO

Weronika Bryk, 3G

Zwierciadła


Dnia 14 i 15 marca uczniowie uczestniczący w lekcjach etyki wybrali się na przegląd teatralny „Zwierciadła", organizowany w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Hetmana Zamoyskiego. Pieczę nad uczniami sprawowały kolejno panie Renata Leszko i Joanna Szcześniak.

Koncert Piosenki Świątecznej

W dniu 22 grudnia 2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego odbył się Koncert Piosenki Świątecznej w językach obcych. Uczniowie liceum oraz młodzież z naszej Szkoły zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności wokalne, ale i znajomość języków: angielskiego, francuskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego.

Zajęcia z biologii w II LO

W sobotę 25 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w ramach współpracy między szkołami odbyły się kolejne warsztaty. Tym razem 13 uczniów z klas trzecich gimnazjalnych naszej szkoły wzięło udział w bardzo ciekawych zajęciach z biologii dotyczących doskonalenia metod mikroskopowania.

Inauguracja współpracy z II LO im. H. J. Zamoyskiego

Dnia 12 września 2017 roku w miała miejsce uroczystość podpisania umowy o współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie i II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie.