Samorząd Uczniowski naszej Szkoły aktywnie działa już od samego początku roku szkolnego 2017/2018. Naszym zadaniem jest bycie pośrednikiem między nauczycielami i uczniami. Działania Samorządu mają na celu wprowadzić w szkole miłą, przyjazną atmosferę oraz umilić uczniom spędzony tutaj czas. Samorządowość to ciężka praca, a my podchodzimy do tego poważnie i z dużą odpowiedzialnością, ponieważ zależy nam na innych. Równocześnie jest to dobra zabawa, w czasie której integrujemy się i poznajemy nowych ludzi. Każdy uczeń może się do nas zgłosić z pomysłem, problemem. Natomiast osoby chętne do współpracy z nami zapraszamy na zebrania.

W tym roku szkolnym nasz zarząd spotkał się już na kilku zebraniach, aby opracować działania, które będą realizowane w obecnym roku szkolnym oraz żeby omówić wszelkie sprawy zgłaszane przez uczniów. Zawsze staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie sytuacji.


Działania Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/18

  W dniu 16 listopada 2017r. odbyło się kolejne zebranie Samorządu Uczniowskiego, na którym zebrali się przedstawiciele klas. Wspólnie omówiliśmy plan działania, między innymi organizację dyskoteki andrzejkowej czy Dnia Pluszowego Misia.

* * *

W roku szkolnym 2017/2018 przedstawicielką naszej Szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta została uczennica klasy 3 F - Oliwia Rutkowska. 23 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym posiedzenie MRM, na którym Oliwia otrzymała zaświadczenie o wyborze na Radnego Młodzieżowej Rady Miasta Lublin i wspólnie z innymi przedstawicielami szkół złożyła ślubowanie.

* * *

  Dnia 19.10.2017 w naszej szkole odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego. Spotkali się przedstawiciele wszystkich klas. Wspólnie ustaliliśmy plan działania Samorządu na najbliższy czas, m.in. organizację andrzejek i nocki Samorządu.

* * *

 W dniu 20 września 2017 odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego, w którym uczestniczyli przedstawiciele zarówno młodszych, jak i starszych klas.

* * *

  Uczestniczenie w Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego
Dzień chłopaka
Dzień Edukacji Narodowej
Uczestniczenie w pasowaniu klas pierwszych SP16

* * *

Skład zarządu SU na rok szkolny 2017/2018:
Przewodniczący SU: Kamil Kuzioła
Zastępcy: Jakub Chmielewski, Karolina Bender, Olaf Klimek, Julia Warzocha, Oliwia Rutkowska
Skarbnicy: Wiktoria Kazimierczuk , Martyna Sadło,
Sekretarze: Filip Szysz, Aleksandra Drozd, Gabriela Sys
Kronika: Alicja Pańko, Amelia Majczyna, Emilia Wójtowicz, Ola Mocarzewska, Martyna Kucaba Julia Jaworska, Gosia Hetman, Amelia Żuk
Fotograf: Julia Jaworska, Ola Moncarzewska,
Strona Internetowa: Julia Warzocha

 

Dnia 21.11.2017 roku odbyło się kolejne zebranie Samorządu Uczniowskiego, na którym omówiliśmy plan działania na najbliższy czas. Samorząd przygotowuje się do obchodów Dnia Pluszowego Misia.

IMAG0651