Wspomnienie o Panu Wojciechu Krakowskim

aGaktkqTURBXy8zYWFkNjk0OWQwNDQzMDExMWI1NmYzMzE0NDBjYTM2Zi5qcGVnkpUDAADNAnbNAWKTBc0DUs0B3g1

Wybitny samorządowiec, szanowany przedsiębiorca, prawdziwy Przyjaciel Szkoły.

   20 czerwca 2016 r. Lublin stracił jednego z najbardziej doświadczonych samorządowców i przedsiębiorców, a nasza społeczność szkolna prawdziwego Przyjaciela. W wieku 62 lat zmarł Wojciech Krakowski. Przegrał walkę z ciężką chorobą.

   Urodził się w 1954 roku. Studia ukończył na Politechnice Warszawskiej. Od 1998 sprawował funkcję Radnego Radny Miasta Lublin – wybierany z okręgu wyborczego Czechów, Sławin, Sławinek, nieprzerwanie przez pięć kadencji (1998-2016). Był Prezesem Zarządu firmy VENTA Sp. z o.o. Wielki samorządowiec, oddany pracy na rzecz Miasta, jej mieszkańców, a w szczególności na rzecz dzielnicy Czechów. Z jego inicjatywy zrealizowano wiele inwestycji w naszej dzielnicy. Chętnie pomagał potrzebującym. Był członkiem zarządu Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym „MISERICORDIA".

   Przez 16 lat bezinteresownie wspomagał Panią Barbarę Wardę - Dyrektora Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie w pozyskiwaniu środków na remonty, a szczególnie na inwestycje sportowe. Zawsze mogła liczyć na Jego wsparcie, wiedzę i doświadczenie. Przy ogromnym zaangażowaniu Pana Wojciecha Krakowskiego powstało nowoczesne pełnowymiarowe boisko o sztucznej nawierzchni z bieżnią okólną, miniboisko do piłki nożnej, nowoczesny budynek sportowy z szatniami, siłownią, salą gimnastyczną, salą konferencyjną. Możliwe też były duże remonty.

   Zawsze życzliwy, serdeczny, empatyczny, bezinteresowny, o wysokiej kulturze osobistej, otwarty na potrzeby społeczności naszej szkoły oraz innych szkół dzielnicy Czechów.

Nasza Szkoła straciła na zawsze Wielkiego Przyjaciela.