Spotkanie z policjantem

Anna Witkowska w czwartek, 22, wrzesień 2022 20:36. Opublikowane w Aktualności

 IMG 1815  W naszej szkole staramy się pielęgnować tradycje i zwyczaje. W tym roku szkolnym nie mogło być inaczej i ponownie gościliśmy w murach naszej placówki policjanta z Komendy Miejskiej w Lublinie, który przybliżył najmłodszym zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, zagrożenia w drodze do i ze szkoły oraz niebezpieczeństwa w sytuacji, gdy dziecko zostaje samo w domu. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, zadawały mnóstwo pytań, a największą niespodzianką była wizyta Sierżanta Poli - maskotki lubelskiej policji.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Wycieczki do Janowa Lubelskiego

Anna Witkowska w czwartek, 22, wrzesień 2022 20:28. Opublikowane w Aktualności

  12 1W ciągu ostatnich kilku dniu uczniowie klas II i III uczestniczyli w niezwykłej i pełnej emocji wyprawie w okolicach Janowa Lubelskiego. Pierwszym punktem wycieczki było spotkanie z garncarzem, który pokazał dzieciom swoją niezwykłą pracownię. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił i samodzielnie wylepić gliniane naczynie na kole garncarskim. Następnie na naszych najmłodszych czekała emocjonująca wyprawa samochodem terenowym, którzy pokonywali liczne wzniesienia, mokradła i leśne bezdroża. Po zakończonej przejażdżce uczniowie udali się na wędrówkę w Rezerwacie Imielty Ług, chroniącym torfowisko wysokie oraz ciekawą roślinność. Ostatnią atrakcją była zespołowa gra przyrodniczo-edukacyjna "Ślimak". Dzieci po całodziennej wyprawie wróciły do szkoły zmęczone, ale szczęśliwe i bogatsze o nową wiedzę oraz doświadczenia.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Klasy trzecie na Lubelskim Festiwalu Nauki

Anna Witkowska w czwartek, 22, wrzesień 2022 15:11. Opublikowane w Aktualności

IMG 20220912 133903   W ramach XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki klasy trzecie uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez pracowników lubelskich uczelni wyższych. 12 września klasa 3B odwiedziła Wydział Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, gdzie brała udział w warsztatach „Kosmetyczne laboratorium – jak wyczarować kosmetyk dla dużych i małych". Uczniowie mogli poznać metod sporządzania różnych naturalnych kosmetyków i własnoręcznie wykonać je dla siebie. 3C tego dnia uczestniczyła w zajęciach „Moc ziół" na Uniwersytecie Przyrodniczym, gdzie zgłębiała tajemnice ziół. 14 września 3B odwiedziła Wydział Pedagogiki i Psychologii w Instytucie Pedagogiki, gdzie pod kierunkiem dr Anny Bieganowskiej-Skóra odkrywaliśmy świat osób z niepełnosprawnościami, później w Uniwersytecie Dziecięcym Unikids – Lublin uczestniczyliśmy w fantastycznych warsztatach z matematyki. 15 września na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej poznaliśmy krótką historię pieniądza pod kierunkiem dr Magdaleny Czerwińska. Warsztaty „Po co nam pieniądze?" były dla nas wstępem do zajęć z przedsiębiorczości. Swoją przygodę z Festiwalem Nauki klasa 3B zakończyła na Wydziale Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, gdzie pod kierunkiem fachowców mogliśmy zapoznać się z końmi, kucami oraz innymi zwierzętami tu przebywającymi. Niecierpliwie czekamy na kolejną edycję Lubelskiego Festiwalu Nauki w przyszłym roku. Jesteśmy zachwyceni możliwością rozwijania naszych zainteresowań i pasji dzięki udziałowi w tak ciekawych wydarzeniach.

ZAPRASZAMY DO GALERII

DZIEŃ KROPKI 2022

Anna Witkowska w poniedziałek, 19, wrzesień 2022 11:48. Opublikowane w Aktualności

   IMG-20220915-WA000715 września niemal na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto nietypowe, ale niezwykle istotne, ponieważ poświęcone dziecięcej kreatywności. Historia Vashti napisana przez Petera Reynoldsa co roku inspiruje tysiące nauczycieli z całego świata do zorganizowania w swoich szkołach Dnia Kropki.
W tym roku na mapie placówek biorących udział w wydarzeniu znalazła się i nasza szkoła. Vashti mogła swoim przykładem pokazać naszym uczniom, że warto w siebie uwierzyć i dostrzec w sobie ogromne pokłady kreatywności i pomysłów, nauczyć się, że z niewielkiej kropki, każdy jest w stanie wyczarować dzieło sztuki. W tym roku na mapie placówek biorących udział w wydarzeniu znalazła się i nasza szkoła. Aktywności związane z Dniem Kropki czekały na uczniów w każdym wieku. Dzięki zaangażowaniu dzieci powstała galeria kropki, drzewo talentów oraz wykropkowane obrazki

ZAPRASZAMY DO GALERII

Sofia Ennaoui w SP16

Joanna Szcześniak w piątek, 16, wrzesień 2022 20:19. Opublikowane w Aktualności

23 W ubiegłym tygodniu naszą szkołę odwiedziła Sofia Ennaoui – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich. Finalistka Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 metrów i wicemistrzyni Europy z 2018 na tym dystansie. Przeprowadziła zajęcia sportowe dla uczniów klasy 4s i 6d. To było fantastyczne przeżycie! Dziękujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć.