Jak nie czytam, jak czytam

Anna Witkowska w piątek, 02, czerwiec 2023 12:52. Opublikowane w Aktualności

  7 czerwca o 10:00 kilkaset tysięcy dzieci i nastolatków z całej Polski będzie czytać książki. W swoich bibliotekach, szkołach, w parkach i na rynkach. Bez przymusu i dorabiania filozofii, każdy to, na co ma ochotę. Akcja „Jak nie czytam, jak czytam" odbywała się od 2016.
  Głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami lokalnymi - ponad 2 tysiące bibliotek wszystkich typów.
  Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.
  Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.
  W tym roku nasza szkoła włącza się do udziału w akcji. Zgodnie z jej założeniami, 7 czerwca o godzinie 10:00 (wyjście z sal planowane jest na godzinę 9:45) wszyscy uczniowie wraz z opiekunami spotykają się na dużym boisku. Każdy z uczniów proszony jest o przyniesienie wybranej przez siebie książki, którą będzie czytał podczas wspólnego pozowania do zdjęcia dokumentującego udział w akcji.

Sukces najmłodszych sportowców!!!

Anna Witkowska w piątek, 02, czerwiec 2023 12:45. Opublikowane w Aktualności

  image0Chłopcy z klas pierwszych w Finale Wojewódzkim o Puchar Tymbarku zdobyli 3 miejsce. Najlepszym zawodnikiem Turnieju Finałowego został Michał Litwińczuk

Lista zawodników:
1. Ceglarski Jakub
2. Smarzewski Oskar
3. Sobieraj Maciej
4. Wawrzyńczyk Olaf
5. Czarnacki Aleksander
6. Grzegorczyk Igor
7. Lewczuk Aleksander
8. Litwińczuk Michał
9. Mulawka Bruno
Trener Jarosław Grajper

 image1 image2 

Konkurs „Puchacz Piotr” 2023 Sukces Dawida Leszczaka z klasy 1 E

Anna Witkowska w czwartek, 01, czerwiec 2023 16:22. Opublikowane w Aktualności

   PW dniu 16 maja 2023 roku w Centrum Nauczania Matematyki MathRiders na ul. Związkowej 4, odbył się II etap konkursu matematycznego „Puchacz Piotr". Z naszej szkoły w II etapie konkursu wzięło udział dwunastu uczniów z klas 1- 3.
Miło nam poinformować, że do finału konkursu, który odbędzie się 12 czerwca w Warszawie zakwalifikował się Dawid Leszczak z klasy 1 E.
Uczniowi gratulujemy imponującej wiedzy matematycznej!
W całej Polsce do konkursu przystąpiło 40 tysięcy uczniów, a w II etapie zmierzyło się prawie 4 tysiące półfinalistów. Nasi półfinaliści za udział w II etapie otrzymali pamiątkowe medale oraz vouchery na 2 bezpłatne zajęcia w Centrum Nauczania Matematyki „MathRiders".
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy umiejętności oraz odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań, tym razem matematycznych. Zachęcamy do próbowania własnych sił w różnorodnych konkursach, a do udziału w konkursie „Puchacz Piotr" zapraszamy już za rok!

Koordynatorki konkursu
Jolanta Ciecierska
Monika Czubak

półfinaliści - Puchacz Piotr 2023ZM Nagrody- półfinał Puchacz Piotr 2023ZM

Niecodzienna wyprawa po skarb

Anna Witkowska w czwartek, 01, czerwiec 2023 15:51. Opublikowane w Aktualności

  348365381 761774189015857 7631120199661127050 n wynikW maju klasy 2D oraz 3D odbyły wycieczkę do Krainy Rumianku w Hołownie i wzięły udział w grze terenowej. Podążały trasą 12 ławeczek szukając kluczyków otwierających skrytki z zadaniami, które wskazywały drogę do ukrytego skarbu. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach ,,Od ziarenka do bochenka". Dzieci próbowały swoich sił podczas wypieku słodkich rogalików. Poznały zwyczaje i obowiązki związane z pracą na wsi. Na koniec każdy z uczestników ze smakiem spałaszował upieczoną kiełbaskę.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Festyn "Bezpieczne Wakacje" 2023

Anna Witkowska w środa, 31, maj 2023 20:29. Opublikowane w Aktualności

  balloons-1902845 12801 czerwca (czwartek) odbędzie się „Szkolny Festyn „Bezpieczne Wakacje" dla uczniów klas 1-3. Festyn odbędzie się na obiektach sportowych szkoły: boisku szkolnym i terenach zielonych przy placu zabaw. Wszystkie klasy 1-3 z wychowawcami schodzą na boisko w godz. 9:00 – 12:00. Program festynu obejmuje: pokazy i warsztaty z ratownikami medycznymi, spotkanie z żandarmerią wojskową, konkursy i warsztaty organizowane przez przedstawicieli Sanepidu, prowadzenie zabaw i konkursów przez animatorów, wyścigi na rowerach stacjonarnych, zabawy ruchowe na zjeżdżalniach dmuchanych, dla klas trzecich rozgrywki „Tabliczka mnożenia", loteria fantowa. Do poszczególnych atrakcji klasy podchodzą według harmonogramu. 
  Za pomoc w organizacji Festynu składamy podziękowania Radzie Rodziców, firmie "Biuro Turystyczne Włóczykij  Dorota Sawa", panu Andrzejowi Stanowskiemu, firmie AD REM, firmie "Smakuj Lokalnie sp. z.o.o", Powiatowej Stacji Sanitarno-Epiedmiologicznej w Lublinie, Żanadremrii Wojskowej w Lublinie, firmie PRO-MAX Ubezpieczenia.

Życzymy wszystkim udanej zabawy:)