Udział naszych uczniów w XV edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki

Krzysztof Tadewicz w 21 wrzesień 2018. Opublikowane w Aktualności

   "Lepimy kulki z ziemi. I co z tego wynika?" Taki intrygujący tytuł miały warsztaty na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej w ramach XV Lubelskiego Festiwalu Nauki, w których 18 września uczestniczyła klasa 5 E.

Lepienie kulek, żeby umiejętnie określić rodzaj gruntu, to nie była jedyna atrakcja. Zajęcia odbyły się w naukowym laboratorium, co pozwoliło uczestnikom zdobytą wiedzę wykorzystać praktycznie. Warsztaty poprowadziła z pasją i zaangażowaniem pani dr hab. inż. Małgorzata Franus. Najkrótszą ich recenzją niech będzie to, że jedna z piątoklasistek stwierdziła, iż właśnie dokonała wyboru przyszłej uczelni: to będzie Politechnika Lubelska!

   Dla odmiany klasa IIIB uczestniczyła w warsztatach „Modelowania 3D przedmiotów codziennego użytku”. Poprowadził je dr inż. Przemysław Golewski. Następnie uczniowie wzięli udział w pokazie obróbki przyrostowej, czyli druku 3D, które poprowadził dr inż. Daniel Pietras, a na koniec klasa przystąpiła do quizu w języku angielskim poświęconym budownictwu. Najlepsi otrzymali nagrody.

W czasie tych ciekawych zajęć przeplatały się: zabawa, nauka i praktyka.

Udział uczniów w kolejnej – XV edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki pomoże młodzieży sprecyzować zainteresowania, a wszystkim poszerzyć swoją wiedzę.

   Serdecznie dziękujemy Pani dr hab. inż. Ewie Zarzeka – Raczkowskiej za pomoc w zorganizowaniu zajęć dla naszych uczniów.

Czekamy na kolejne edycje LFN.

Zapraszamy do galerii zdjęć