Znamy już sposób na Alcybiadesa ... i nie tylko...

Joanna Szcześniak w 13 maj 2018. Opublikowane w Aktualności

   Uczniowie klasy 4e pod opieką pani Jolanty Gajdy i pani Moniki Miśtal mieli niezwykłą przyjemność gościć w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Sposób na Alcybiadesa''.
   Jest to spektakl, który powstał na podstawie książki Edmunda Niziurskiego o tym samym tytule.  Książka ta wkrótce będzie naszą lekturą. Opowiada o perypetiach czterech uczniów, którzy zastanawiają się, co zrobić, żeby się nie uczyć, ale mieć dobre oceny. Cóż, to dobre pytanie tuż przed końcem roku...
   Czy poznaliśmy ten tajemniczy sposób? Oczywiście, że tak! Twórcy spektaklu przenieśli nas do czasów współczesnych i, o dziwo, do lubelskiej szkoły, przez co bohaterowie stali się nam bliscy i byli bardziej wiarygodni (akcja książki Nizurskiego rozgrywa się w Warszawie w latach 60-tych). Razem z Słabą, Ciamcią, Zasępą i Pędzlem szukaliśmy sposobów na przechytrzenie pedagogów. Spektakl był zabawny i dynamiczny. Zachwyciła nas oprawa muzyczna, gdzie wykorzystano dobrze nam znane hity. Aktorzy dużo tańczyli, niejednokrotnie migało światło stroboskopów - nam też chciało się tańczyć... Nasi bohaterowie mieli się nie uczyć, tymczasem sposób na profesora historii, Alcybiadesa, rozbudził pasję uczniów do nauki, która stała się dla nich frajdą. Polecamy ten spektakl nie tylko ze względu na jego przesłanie, ale przede wszystkim dlatego, że był pełen humoru i znanych nam dobrze z życia szkoły sytuacji. Zabawa była świetna!


Laura Grzegorczyk, Martyna Pietras z klasy 4e