ODPAL MYŚLENIE...

Joanna Szcześniak w 07 grudzień 2016. Opublikowane w Aktualności

Zapraszamy do galerii zdjęć.

7 grudnia 2016 r uczniowie klas III naszego Gimnazjum wzięli udział w debacie zorganizowanej w ramach projektu: ODPAL MYŚLENIE - NIE WCHODŹ W UZALEŻNIENIE.

   W trakcie spotkania uczestnicy mogli obejrzeć spektakl edukacyjno-profilaktyczny z fragmentami sztuki pt. „Inny – nie obcy" Pauliny Wojtyry zaprezentowany przez uczniów naszego gimnazjum. Młodzi aktorzy przedstawili problemy, z jakimi stykają się nastolatkowie.

   Spektakl stał się przyczynkiem do dyskusji. Jej uczestnicy zostali zapoznani z zasadami debaty oraz obszarami problemowymi. Debata prowadzona była przez moderatorów z udziałem grupy ekspertów i grupy przedstawicieli uczniów klas II i III. Podczas debaty poruszono wiele problemów dotyczących trudnych relacji międzyludzkich, zachowań ryzykownych - eksperymentowania ze środkami psychoaktywnymi i konsekwencji zdrowotnych, społecznych, prawnych wynikających z zażywania środków uzależniających. Grupa uczniów skrupulatnie formułowała wnioski z debaty po to, by przedstawić je obecnym na zakończenie spotkania. Wnioski te posłużą w przyszłości nauczycielom w ustaleniu konkretnych szkolnych przedsięwzięć profilaktycznych i uczniom Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina przeciwstawiającym się różnym formom uzależnienia.


   Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, którym serdecznie dziękujemy:
1. dr Magdalena Majewska – Klinika Toksykologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Oddział Toksykologiczno - Kardiologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie;
2. Justyna Syroka –Ekspert Wojewódzki ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej;
3. kom. Monika Sowa – Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie;
4. Elżbieta Konowałek – pedagog Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie;
5. Dorota Tkaczyk – Stowarzyszenia Powrót z U;
6. Jakub Bednara – piłkarz Klubu Sportowego Motor Lublin;
7. Maciej Zagórski – piłkarz Klubu Sportowego Motor Lublin.
Projekt Odpal myślenie - nie wchodź w uzależnienie jest realizowany we współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Koordynatorami przedsięwzięcia były p. Anna Osemlak oraz p. Anna Celińska.