Warsztaty komputerowe w LCKZiU

Krzysztof Tadewicz w 18 listopad 2016. Opublikowane w Aktualności

   W czwartkowe popołudnie i wieczór (17 listopada) grupa naszych uczniów uczestniczyła w drugiej części warsztatów komputerowych w Lubelskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Magnoliowej. Były one poświęcone projektowaniu w programie 3D Autodesk Inventor, służącemu do projektowania układów mechanicznych, renderowania i symulacji pracy elementów i podzespołów maszyn.

Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się 24 października, prowadząca zajęcia Pani Ewa Dębska, doradca metodyczny nauczycieli przedmiotów zawodowych i nauczyciel LCKZiU, zapoznała uczniów z podstawowymi zasadami projektowania elementów w „Inventorze", a następnie uczestnicy warsztatów pod jej bacznym okiem wykonywali proste projekty. Na drugich zajęciach uczniowie projektowali figurę szachową. Kolejne spotkanie będzie poświęcone realizacji projektów na obrabiarce sterowanej numerycznie.

Dyrekcji LCKZiU i Pani Ewie serdecznie dziękujemy za zorganizowanie bardzo ciekawych zajęć rozwijających zainteresowania naszych uczniów.