Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Joanna Szcześniak w 16 listopad 2016. Opublikowane w Aktualności

  W dniach od 28.10.16r. do 04.11.16r. reprezentanci klas: IIIc, IIId, IIIg, IIIi biorący udział w tegorocznych obchodach ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO w Lublinie otrzymali nagrody za udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów, a następnie przeprowadzili w swoich klasach zajęcia: „NIE MA ZDROWIA BEZ ZDROWIA PSYCHICZNEGO". Tematyka spotkania przybliżyła uczniom problematykę zaburzeń psychicznych i zwróciła szczególną uwagę na profilaktykę w zakresie ochrony zdrowia psychicznego. Uczniowie prowadzący zajęcia podkreślili, iż na pozór wydaje się, że ten rodzaj choroby młodych nie dotyczy i dotyczyć nie może – ale to NIEPRAWDA. Wiek młodzieńczy to okres intensywnego rozwoju w sferze biologicznej i psychologicznej. Przemiany, których doświadcza młody człowiek, są ogromne. To wówczas mogą pojawiać się pewne symptomy choroby, której nie wolno bagatelizować.

Problemy psychiczne biorące swój początek w wieku młodzieńczym to:
• zaburzenia osobowości i zachowania
• zaburzenia nastroju (depresje)
• zaburzenia odżywiania.
Dlatego też olbrzymią rolę spełniają bliscy chorego, którzy wiedząc, jak pomagać, pozwalając choremu powrócić do aktywnego życia po kryzysie psychicznym - BĄDŹMY WRAŻLIWYMI LUDŹMI!
Uczniowie w ciekawy sposób poprowadzili zajęcia. Zaproponowali rówieśnikom QUIZ do rozwiązania określający ich poziom wiedzy na temat zdrowia psychicznego oraz KRZYŻÓWKĘ. Wychowawczyni klasy IIId udało się upamiętnić te chwile.