Gimnazjalna Liga SumiBOTów

Krzysztof Tadewicz w 03 listopad 2016. Opublikowane w Aktualności

   Turnieje walk SumiBOTów w Lubelskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Magnoliowej 8 w Lublinie mają już sześcioletnią tradycję. W dniu 28 października 2016 r. odbył się kolejny turniej SumiBOTów, w którym wystartowała również nasza ekipa, zajmując rewelacyjne drugie miejsce.

   Czym są SumiBOTy? To kategoria półkilogramowych robotów, autonomicznych pojazdów, których celem jest lokalizacja przeciwnika oraz zepchnięcie go z ringu. O sukcesie decyduje strategia walki i programy, które są tworzone przez uczniów. Najczęściej rywalizacja robotów odbywała się w dwóch konkurencjach: zlokalizowanie przeciwnika i wypchnięcie go poza ring oraz walka na ringu. Robot reprezentujący nasze gimnazjum dostarczył ogromnych emocji podczas walki SumiBOTów. W tej konkurencji zajęliśmy II miejsce. Nieco gorzej wypadliśmy w walce ogólnej, ale potrenujemy (naszego robota) intensywniej i na pewno osiągniemy sukcesy.

Nasze Gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Ilona Nastulak, Katarzyna Pietraś, Michał Koziński oraz Michał Dunaj. Opiekunem drużyny był Pan Krzysztof Tadewicz.

Kolejne zawody ligi SumiBOTów odbędą się już w grudniu.

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w galerii.