Wyróżnienie dla uczniów i nauczycieli

Joanna Szcześniak w 27 październik 2016. Opublikowane w Aktualności

Zapraszamy do galerii zdjęć

  Nauczyciele naszej szkoły, p. Elżbieta Mielecka i p. Małgorzata Sagan, wraz z uczennicą klasy 3G Mają Owe-Larsson oraz z absolwentami naszej szkoły, Mikołajem Spytkiem i Katarzyną Tes (obecnie uczniami pierwszej klasy I LO im. St. Staszica) wzięli udział w uroczystej ogólnopolskiej konferencji, która odbyła się 24 października 2016 r. w Warszawie w gmachu Senatu RP. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP, Senatu, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz środowisk uniwersyteckich i akademickich. Celem uroczystości była promocja książki pt. Młodzież jakiej nie znacie – wzory osobowe godne naśladowania, powstałej z inicjatywy p. prof. Krystyny Chałas kierownika Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej KUL Jana Pawła II. Na publikację składają się eseje, przygotowane przez nauczycieli, będące biografiami i charakterystykami wyjątkowych uczniów wyróżniających się w swoich środowiskach aktywnością poznawczą, społeczną, kulturalną, religijną.

Postawa tych uczniów została podniesiona do rangi wzoru osobowego godnego naśladowania i nagrodzona symbolicznym upominkiem w postaci książki oraz pamiątkowej statuetki. Znaleźli się wśród nich uczniowie naszej szkoły:
• Maja Owe-Larsson, kl. 3 G, której sylwetkę opisała p. Elżbieta Mielecka;
• Mikołaj Spytek, absolwent, zaprezentowany w książce przez p. Przemysława Szymczaka;
• Katarzyna Tes, absolwentka, scharakteryzowana przez p. Małgorzatę Sagan.
Gratulujemy!