Fryderyk Chopin - człowiek XXI wieku

Piotr Smalira w 05 październik 2015. Opublikowane w Aktualności

Świat wyobrażony w dziełach Chopina posiada uroki i bogactwa nieprzebrane, a zarazem niezwykle szczególne. Mimo całej swej fantastyczności jest to jednak świat głęboko ludzki, jak głęboko ludzkim jest żarliwe pragnienie ideału.

Lutosławski Witold

 

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu

„Fryderyk Chopin – człowiek XXI wieku"

Muzeum Lubelskie oraz Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie zapraszają Uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski do udziału w Konkursie Fryderyk Chopin – człowiek XXI wieku. Konkurs obejmuje trzy kategorie: literacką, plastyczną oraz multimedialną.

 

 Prawdą jest, iż młodzi ludzie obecnie rzadko sięgają po dzieła kultury wysokiej. Jednak możliwość rywalizacji w ciekawym konkursie motywuje ich do odkrywania mało znanych twórców i poszukiwania wśród ich arcydzieł takich, które zaskakują swoim pięknem. Poprzednie edycje naszego konkursu dowiodły, że jest on dla dzieci i młodzieży szansą na osobiste spotkanie z wielką sztuką oraz okazją do rozwijania wrażliwości i kreatywności. Nie do przecenienia jest również fakt, iż konkurs przyczynia się do umacniania polskiej i europejskiej tożsamości młodych ludzi.

Zachęcamy Nauczycieli i Uczniów do zapoznania się z programem i regulaminem Konkursu.