Erasmus Minus Bullying – wyniki konkursów

Joanna Szcześniak w 11 marzec 2015. Opublikowane w Aktualności

Informujemy, że zakończyły się dwa szkolne konkursy w ramach realizacji międzynarodowego projektu Erasmus Minus Bullying, w którym od września uczestniczy nasza szkoła. Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy zechcieli poświęcić czas i twórczy wysiłek, by opowiedzieć się przeciwko przemocy.

Do ścisłego finału konkursu na plakat zakwalifikowało się osiem prac. Oceniło je jury, składające się z nauczycieli (p. Krystyna Mułenko, p. Wioletta Oszajca, p. Dorota Sochaczewska, p. Aleksandra Lipińska, p. Anna Kais, p. Beata Duda, p. Alicja Kubacka, p. Anna Podolska, p. Renata Leszko, p. Waldemar Głąb i p. Krzysztof Tadewicz) oraz uczniów klas trzecich (Karolina Burdach z kl. 3 A, Kasia Kuchciak z kl. 3 C, Milena Andrejas z kl. 3 D, Natalia Mendelska z kl. 3 F, Agnieszka Blacha z kl. 3 F, Julia Zygan z kl. 3 G, Patryk Serafin z kl. 3 H, Adrianna Gałązka z kl. 3 I i Bartek Prus z kl. 3 J).

Oto laureaci konkursu na plakat:

I miejsce Liliana Sawicka z kl. 1 G (40 punktów)

II miejsce: Kamila Mochaupt z kl. 1 F (26 punktów)

III miejsce ex aequo: Maja Jaremek z kl. 1 F i Mikołaj Spytek z kl. 2 H (po 14 punktów)

Prace laureatów zostaną zaprezentowane na spotkaniu roboczym w Grecji, które rozpoczyna się w niedzielę, 1 marca, z udziałem przedstawicieli wszystkich dziesięciu europejskich szkół partnerskich. Zwyciężczyni konkursu, Lila Sawicka, będzie reprezentować naszą szkołę na podobnym spotkaniu w Hiszpanii w listopadzie.

W ostatnią środę odbyły się szkolne eliminacje konkursu muzycznego. Komisja w składzie: p. Karolina Barcicka, p. Elżbieta Szewczuk, p. Teresa Kozłowska i p. Jolanta Gajda oraz uczniowie klas trzecich: Adrianna Gałązka i Bernard Robak oceniła występy dziewięciu uczestniczek. Jury zwracało szczególną uwagę na wrażenia artystyczne, wkład pracy, zgodność z regulaminem i poprawność wymowy. Gratulujemy wszystkim uczennicom, które zechciały spróbować swoich sił w konkursie, a szczególnie laureatkom:

I miejsce ex aequo: Aleksandra Kucaba z kl. II G i Marta Kułakowska z kl. II I

II miejsce: Aleksandra Portka z kl. II F

III miejsce: Katarzyna Harasim z kl. I G

Ola Kucaba i Marta Kułakowska wystąpią na międzynarodowym festiwalu Erasmus Minus Bullying, który odbędzie się w maju w Helsinkach. Z góry dziękujemy za trzymanie kciuków za nasze uczennice, a osoby zainteresowane udziałem w kolejnych konkursach informujemy, że wkrótce pojawi się informacja, która szczególnie zainteresuje osoby o zdolnościach literackich.

Szczególne podziękowania dla nauczycieli i uczniów, którzy skrupulatnie i z dużym zaangażowaniem oceniali plakaty i występy wokalne naszych gimnazjalistów.