Komunikat nr 5/19/20 Dyrektora Szkoły

Anna Witkowska w 26 marzec 2020. Opublikowane w Koronawirus

Komunikat nr 5/19/20 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 16
im. F. Chopina w Lublinie

Szanowni Rodzice / Prawni Opiekunowie!


  W związku ze zmianą rozporządzenia MEN i wydłużeniem okresu całkowitego zawieszenia zajęć w szkole do 10 kwietnia 2020 Dyrektor Szkoły informuje:

  • zawieszenie zajęć w szkole w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego COVID -19 wymusiło zmianę techniki realizacji procesu dydaktycznego również w naszej szkole: z zajęć prowadzonych stacjonarnie w pomieszczeniach szkolnych na zajęcia prowadzone techniką „nauki na odległość", tzw. zdalne nauczanie, (zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku szkolnego/obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe),
  • plan lekcji pozostaje bez zmian,
  • zmiany dotyczą realizacji treści programowych, szkolnego systemu oceniania dostosowanego do obecnej sytuacji,
  • podstawowym źródłem informacji dla ucznia i rodzica o przekazywanych materiałach do nauki pozostają wiadomości przekazywane przez: e-dziennik i klasowy dysk Googla lub inny uzgodniony kanał informacyjny,
  • kontakt z nauczycielami uczącymi w klasie został przekazany poprzez klasowy dysk Googla,
  • wszystkie szkolne obiekty są zamknięte dla osób postronnych (w tym – szkolne boiska, sale gimnastyczne i plac zabaw),
  • w każdej sprawie można się kontaktować za pośrednictwem poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zwracam się do Państwa o dopilnowanie przestrzegania wszelkich zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych oraz wskazań Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Na Państwu spoczywa odpowiedzialność za skuteczność realizacji zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, a tym samym, za bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci, a Naszych Uczniów. Szczególnie proszę Państwa o dopilnowanie, by Wasze dzieci w czasie epidemii pozostały w domu i nie kontaktowały się z innymi osobami. Wszelkie kontakty mogą ograniczyć do Internetu lub innych środków komunikacji. Proszę również o wsparcie swoich dzieci. Służymy Państwu pomocą i jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Z poważaniem
Ewa Barszcz
Dyrektor Szkoły