Głosuj na projekt ze środków Budżetu Obywatelskiego

Joanna Szcześniak w 30 wrzesień 2014. Opublikowane w Aktualności

W ramach Budżetu Obywatelskiego Urzędu Miasta Lublin na rok 2015 zostały zgłoszone dwa projekty związane są z naszą Szkołą: oświetlenie chodników między SP 43 i G16 oraz park Czechów-Północ. Projekty te uzyskały pozytywną opinię Zespołu Oceniającego. Na kolejnym etapie realizacja poszczególnych propozycji będzie zależała od głosowania mieszkańców.

Głosowanie na projekty w budżecie obywatelskim trwać będzie od 24 września do 7 października br. W tych dniach zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa, za pomocą której każdy mieszkaniec Lublina, w wieku powyżej 16 lat, będzie mógł głosować na konkretne projekty, ale nie więcej niż 3 projekty duże lub 5 projektów małych. Każdy może uzupełnić tylko jedną kartę do głosowania, która będzie dostępna pod adresem www.obywatelski.lublin.eu.

Głosowanie będzie się odbywało także w sposób „papierowy” w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz filiach miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego.

Bardzo Państwa prosimy o oddanie głosu na projekty związane z naszą Szkołą. W znaczny sposób wpłyną one na poprawę bezpieczeństwa uczniów w drodze do Szkoły i do domu.

Szczegółowe informacje o projektach:

M – 27 – Wykonanie oświetlenia chodników łączących osiedla Paderewskiego, Chopina
i Szymanowskiego (Czechów Północny) – plac między ulicami Szpinalskiego, Rogera, Noskowskiego, SP 43 i boiskiem „Fryderyk”. Jest to ważny szlak komunikacyjny, ale przede wszystkim droga do szkoły dla wielu dzieci, zarówno do Gimnazjum nr 16 jak i doSP 43, która w okresie jesienno-zimowym jest nieoświetlona i niebezpieczna.

M – 68–Park Czechów Północ – położony między placówkami szkolnymi – Gimnazjum nr 16 i SP 43, dawniej zwany jako alejki ruchu drogowego