Wymiana z niemiecką szkołą w Münster

Joanna Szcześniak w 27 maj 2014. Opublikowane w Aktualności

Zapraszamy do galerii zdjęć. 

W dniach od 05 do 13 maja 2014r. odbył się w Münster po raz piąty program wymiany szkolnej pomiędzy Ratsgymnasium Münster a Gimnazjum mr 16 im. F. Chopina w Lublinie. W tym roku wzięło w nim udział 15 uczestników z Polski i 13 z Niemiec. Uczniowie naszego gimnazjum w czasie trwania programu mieszkali u rodzin swoich niemieckich partnerów. W tym roku program wymiany szkolnej miał szczególny charakter, ponieważ obchodzimy już pięciolecie naszej współpracy. Spotkanie obejmowało wiele atrakcji i wszystkim bardzo się podobało.

Uczniowie zwiedzili Ratsgymnasium i wzięli udział w lekcjach. Byli w zoo, w którym miedzy innymi mieli okazję karmić słonie, papugi i pingwiny. Ponadto zwiedzili miasto Münster oraz pojechali na dwudniową wycieczkę do Bonn – byłej stolicy Republiki Federalnej Niemiec, gdzie oprócz wizyty w Muzeum Niemieckiej Historii po 1945r. i okazji do zakupów (w Bonn są produkowane lubiane w Polsce żelki Haribo), mogli spędzić czas razem, uczestnicząc w różnych grach i zabawach integracyjnych.

Uczniowie mieli więc nie tylko wyśmienitą okazję do tego, aby zastosować w praktyce swoją znajomość języków obcych i ją rozszerzyć, ale także aby poznać zwyczaje i codzienne życie rodziny niemieckiej i zwiedzić ładne zakątki Niemiec. We wrześniu grupa niemiecka przyjedzie z rewizytą do naszego miasta.

Program wymiany został współfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.