Wymiana szkolna z Ratsgymnasium w Münster

Joanna Szcześniak w 22 maj 2023. Opublikowane w Aktualności

20230508 133044W dniach od 4 do 11 maja 2023r. odbył się w Lublinie po raz dziesiąty, po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią, program wymiany szkolnej pomiędzy Ratsgymnasium Münster a naszą Szkołą.

W tym roku wzięło w nim udział 20 uczestników z Polski i 20 z Niemiec. Uczniowie Ratsgymnasium z Münster w czasie trwania programu mieszkali u rodzin swoich polskich partnerów i mieli możliwość poznania kultury, zwyczajów i obyczajów w nich panujących. Program wymiany w tym roku obejmował dwudniową wycieczkę do Warszawy, zwiedzanie ratusza w Lublinie oraz spotkanie z wiceprezydentem Lublina – Mariuszem Banachem, zwiedzanie szkoły, wizytę w Muzeum na Majdanku oraz Muzeum Cebularza i grę miejską na Starówce lubelskiej w mieszanych grupach polsko –niemieckich oraz wspólną grę w kręgle.

Uczniowie mieli więc nie tylko wyśmienitą okazję do tego aby zastosować w praktyce swoją znajomość języków obcych i dodatkowo ją rozszerzyć, ale także aby poznać zwyczaje i codzienne życie rodziny polskiej i zwiedzić ciekawe zakątki Polski. Weekend uczniowie niemieccy spędzili w rodzinach polskich. Pobyt w Lublinie został zakończony imprezą pożegnalną w szkole, podczas której uczniowie niemieccy i polscy oraz ich rodzice mieli możliwość podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu w Lublinie. Rodzice naszych uczniów wykazali się ogromnym zaangażowaniem, troską oraz gościnnością, co było widoczne podczas programu weekendowego, jaki zapewnili gościom z Niemiec oraz skalą, na jaką została przygotowana impreza pożegnalna naszych gości z Niemiec. We wrześniu grupa polska jedzie z rewizytą do Münster.

Zapraszamy do galerii zdjęć.