Finał wojewódzkich Igrzysk Dzieci w sporcie szachowym

Anna Witkowska w 07 grudzień 2022. Opublikowane w Aktualności

 sza6We wtorek, 6 grudnia w Zamościu odbył się finał wojewódzkich Igrzysk Dzieci w sporcie szachowym. Reprezentacja naszej Szkoły zajęła 11 miejsce. Startowało 17 drużyn. Poziom gry był zróżnicowany. Rywalizowaliśmy o miejsce w środku tabeli i przed ostatnią rundą mieliśmy szóste miejsce! Jednak gra z liderami w ostatniej rundzie zepchnęła nas niżej. Mistrzostwo województwa pewnie zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 3 z Lubartowa, drugie miejsce zajęła SP 2 z Radzynia Podlaskiego, a trzeci byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Międzyrzecza Podlaskiego. Warto zaznaczyć, że czwarte miejsce zajęła nasza „sąsiadka", szkoła z Jakubowic Konińskich! W drużynie zwycięzców grała dwukrotna mistrzyni Polski w kategorii dziewcząt do lat 8, Weronika Dajek, a chłopcy z tej drużyny to doświadczeni uczestnicy różnorodnych turniejów – jako drużyna byli niezawodni. W naszej drużynie wyróżnił się Piotr Wołkowski, który na trzeciej szachownicy zdobył 4,5 pkt, Stasio Łazarz i Bartek Ruszniak zdobyli po 3,5 pkt, a Inga Karwowska 2 pkt. Zosia Kamińska nie zdobyła pkt. Zapraszamy do obejrzenia tabel turniejowych pod linkiem http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/tdr_7044/oraz kilku zdjęć.

Zapraszamy do galerii