Młodzi naukowcy z 4B

Anna Witkowska w 14 wrzesień 2022. Opublikowane w Aktualności

   20220913 095301W ramach XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki klasa 4B uczestniczyła w dwóch kolejnych warsztatach. 14 września, odwiedziliśmy Instytut Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk. Wzięliśmy udział w zajęciach „Kamera prawdę Wam powie". Wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia i pogłębiliśmy naszą wiedzę na temat tak zwanych szybkich kamer. Obejrzeliśmy też fascynujące nagrania z wykorzystaniem roślin i zjawisk z życia codziennego. Zajęcia wywołały w nas duże emocje i entuzjazm. Uczestniczyliśmy w nich bardzo aktywnie.

   Podobne wrażenie zrobiły na nas warsztaty „Optyczne akrobacje", przygotowane przez Wydział Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, w których wzięliśmy udział 15 września. Dzięki nim zaznajomiliśmy się z magiczną naturą światła. Panie prowadzące zajęcia przygotowały inspirującą prezentację, a ponadto wykonywaliśmy zaskakujące eksperymenty ze światłem w roli głównej. Zjawiska optyczne przedstawione podczas warsztatów zafascynowały nas i zachęciły do dalszego ich poznawania. Dziękujemy też za słodką niespodziankę na zakończenie zajęć. Już nie możemy się doczekać lekcji fizyki w siódmej i ósmej klasie. Niecierpliwie czekamy też na kolejną edycję Lubelskiego Festiwalu Nauki w przyszłym roku. Jesteśmy zachwyceni możliwością rozwijania naszych zainteresowań dzięki udziałowi w tak ciekawych wydarzeniach.

  We wtorek, 13 września klasa 4B uczestniczyła w warsztatach w ramach XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie udali się na Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie wzięli udział w zajęciach „Niesamowite zagadki nauki: sprytne zwierzaki" prowadzonych przez panią doktor Annę Dutkowską z Wydziału Filozofii. Z zainteresowaniem wysłuchali ciekawej prelekcji na temat zdumiewających zachowań domowych i dzikich zwierząt. Nasi czwartoklasiści okazali się też mistrzami w rozwiązywaniu zadań z labiryntami. Na pewno zdobytą w czasie warsztatów wiedzę wykorzystają na lekcjach przyrody i nie tylko.

ZAPRASZAMY DO GALERII