Wycieczka w ramach projektu: Poznaj Polskę"

Anna Witkowska w 25 czerwiec 2022. Opublikowane w Aktualności

   MicrosoftTeams-image 17W ramach projektu „Poznaj Polskę" 23 czerwca 2022 roku uczniowie klas: 5A, 5B, 5C oraz 5D pod opieką pań: Agnieszki Partyki, Elżbiety Szewczuk, Magdaleny Dyjak, Karoliny Kurkowicz oraz Agaty Poręby uczestniczyli w wycieczce do Opatowa i Ćmielowa. W Opatowie wędrowali Podziemną Trasą Turystyczną, która składa się z połączonych ze sobą dawnych piwnic i składów miejskich. Obiekt jest udostępniany przez Powiatowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Opatowie. ekt jest udostępniany przez Powiatowe Centrum Kultury, Turys

Później w Ćmielowie zwiedzili Żywe Muzeum Porcelany, gdzie zamiast tradycyjnego oprowadzania mogli podróż z przewodnikiem i poznać „na żywo" cały proces produkcji porcelanowych figurek. Olbrzymią atrakcją okazało się wejście do wnętrza oryginalnego, nieczynnego już pieca, który służył do wypału porcelany. Obecnie w tym starym piecu znajduje się wyjątkowa sala multimedialna, gdzie uczniowie klas piątych poznali proces produkcji porcelany.

Podczas wycieczki uczestnicy zobaczyli też Zamek Krzyżtopór, o którym pisze się, że jest to „pełna magii i tajemniczości ruina zagubiona wśród pól i wzgórz ziemi opatowskiej".

Było fantastycznie, zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć