Podsumowanie osiągnięć sportowych

Joanna Szcześniak w 20 czerwiec 2022. Opublikowane w Aktualności

IMG 20220615 111118  W dniu 15.06.2022 w lubelskim Ratuszu odbyło się podsumowanie osiągnięć sportowych we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Miasta Lublin w roku szkolnym 2021/2022.

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zdobyła drugie miejsce w Igrzyskach Dzieci w kategorii chłopców oraz trzecie miejsce w kategorii dziewcząt. W Igrzyskach Młodzieży dziewczynki uplasowały się na drugim miejscu, a chłopcy na trzecim. Puchary w każdej z wyżej wymienionych kategorii z rąk Pana Mariusza Banacha Wiceprezydenta Miasta Lublin odebrała Pani Wicedyrektor Anna Sochal wraz z przedstawicielem uczniów - Ewą Trafalską z klasy 8c.

We współzawodnictwie sportowym startowało 31 szkół z Miasta Lublin. Uczniowie SP 16 wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych, piłki siatkowej, nożnej, ręcznej, koszykowej, badmintonie, tenisie stołowym, pływaniu, gimnastyce oraz szachach, uzyskując w większości z nich czołowe lokaty. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie naszej szkoły będą również osiągali tak doskonałe wyniki sportowe. Już od września zapraszamy na treningi sportowe.