Wycieczka na Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie

Anna Witkowska w 09 czerwiec 2022. Opublikowane w Aktualności

UMCS 1  W dniu 8.06.2022r. klasa 3c wraz z wychowawczynią Iwoną Targońską i panią Magdą Dyjak, została zaproszona przez mamę Poli, do Jej zakładu pracy, na Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Uczniowie zostali oprowadzeni po nowym budynku Uniwersytetu przy ulicy Głębokiej w Lublinie. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas aula, gdzie można było zasiąść na wygodnych fotelach i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy student.

Potem przeszliśmy do sali, gdzie na co dzień odbywają się ćwiczenia. Tutaj dowiedzieliśmy się jak wygląda rok akademicki i co to jest sesja, a pan Andrzej Skórski z Fundacji Nowy Staw – Europejski Dom Spotkań, przeprowadził z nami warsztaty o Unii Europejskiej. Mieliśmy okazję wypełnić ciekawe zadania w książkach o Wspólnocie Europejskiej, które dostaliśmy, oraz wziąć udział w quizie podsumowującym zdobyte wiadomości. Na koniec otrzymaliśmy wspaniałe prezenty ufundowane przez UMCS, a mama Poli przeprowadziła z nami prawdziwe zajęcia z dziennikarstwa. W drodze powrotnej, wstąpiliśmy na lody do Kawiarenki Bobolanum. To był dzień pełen wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Pani Magdzie – mamie Poli, za zaproszenie i zorganizowanie niezapomnianej wycieczki.

Zapraszamy do GALERII