Akcja „Przeczytałeś – przekaż innym”.

Anna Witkowska w 07 czerwiec 2022. Opublikowane w Aktualności

”… Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły, nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,

lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla Wszystkich, którzy są w potrzebie.

Wyciągają ręce i proponują pomoc…” 

Podziękowanie

  Z myślą o pacjentach Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zrodziła się idea akcji „Przeczytałeś – przekaż innym". Polegała ona na zorganizowaniu w naszej szkole zbiórki już przeczytanych domowych książek. Nauczyciele bibliotekarze zwrócili się z prośbą o wsparcie.   Już nie raz nasi wychowankowie oraz ich rodzice udowodnili, że nie jest im obojętny los samotnych, chorych i potrzebujących.

  Rozmach akcji przerósł wszelkie nasze oczekiwania! Zebrałyśmy ok. 500 książek. Wszystkie dary zostały przekazane na ręce pań bibliotekarek ze szpitala. Będą służyły pacjentom dziecięcych oddziałów szpitalnych przez wiele lat.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom naszej szkoły za ofiarność i zaangażowanie w akcję .

Podziękowania składają panie z biblioteki szkolnej