SUKCESY PLASTYCZNE UCZNIÓW UCZĘSZCZAJĄCYCH DO ŚWIETLICY

Joanna Szcześniak w 23 czerwiec 2020. Opublikowane w Aktualności

Wielki sukces naszych uczniów w międzynarodowym konkursie plastycznym w Japonii

Czeskie bajki  W tym roku odbyła się 50 edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez firmę Pentel Co. Biiku Bunka Kyokai - Fundację na Rzecz Rozwoju Sztuki przy współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministerstwem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii Japonii, gazetą Yomiuri Shimbun, Japońską Federacją Projektowania Artystycznego, Japońskim Stowarzyszeniem Edukacji Artystycznej.
Na konkurs nadesłano 14 319 prac z całego świata i aż 2995 z Polski! Jury wyróżniło 129 prac. Miło nam poinformować o zdobyciu srebrnego medalu przez ucznia klasy 3C Sebastiana Mliczka (pod kierunkiem pani Marii Wolskiej) oraz nagrody Pentel dla Zofii Zielińskiej z kl.1A (pod kierunkiem pani Marii Wolskiej) i Zuzanny Matejko z kl.3C (pod kierunkiem pani Barbary Radomskiej-Kaspruk).

Sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Bohaterowie czeskich bajek" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 im. Przyjaciół Ziemi w Gdańsku. Uczennica Milena Śnieżycka z klasy 1e zdobyła tytuł "laureata". Praca powstała w świetlicy szkolnej pod kierunkiem p. Barbary Radomskiej-Kaspruk. Cieszymy się, że spośród 1684 prac, praca Milenki (na zdjęciu obok) okazała się jedną z najpiękniejszych.

Opis kolejnych sukcesów poniżej.

Ulubione zwierzęMiło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Zofia Zielińska (kl. 1A) uzyskała I miejsce w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla uczniów klas 1-3 pt. „Moje ulubione zwierzę". Zosia wykonała pracę pod opieką nauczyciela świetlicy Pani Anny Rudnickiej.
Ponadto w wystawie pokonkursowej zostały zaprezentowane inne prace naszych uczniów:
Maksymilian Mazur (kl. 3C) – opiekun Pani Barbara Radomska-Kaspruk
Jakub Kozak (kl. 3C) – opiekun Pani Barbara Radomska-Kaspruk
Marzena Adamczuk (kl. 1E – opiekun Pani Maria Wolska
Alicja Klimiuk (kl. 3B) – opiekun Pani Anna Rudnicka
Blanka Ziółek (kl. 3B) – opiekun Pani Anna Rudnicka

 

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami Międzyszkolnego Konkursu dla świetlic miasta Lublin pt. "Portret szczęśliwego kota" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 32 im. Pamięci Majdanka w Lublinie. Cieszymy się, że spośród 178 prac, aż trzy prace naszych uczennic zostały nagrodzone.
Kategoria klas pierwszych:
I miejsce – Zosia Zielińska (kl. 1A) – opiekun Pani Anna Rudnicka
Kategoria klas trzecich:
I miejsce – Marta Karpińska (kl. 3C) – opiekun Pani Maria Wolska
II miejsce – Kornelia Kruk (kl. 3C) – opiekun Pani Anna Rudnicka

Wielkie gratulacje i powodzenia w przyszłym roku!