Nasi sportowcy znów na szczycie!

Joanna Szcześniak w 22 maj 2020. Opublikowane w Aktualności

  Z ogromną przyjemnością możemy przekazać informację, że w podsumowaniu wyników współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły kolejny raz odnoszą ogromny sukces. Oto podsumowanie klasyfikacji:


• Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy (r. 2005-2006) – I miejsce w Lublinie
• Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta (r. 2005-2006) – II miejsce w Lublinie
• Igrzyska Dzieci – chłopcy (r. 2007 i młodsi) – I miejsce w Lublinie
• Igrzyska Dzieci – dziewczęta (r. 2007 i młodsi) – II miejsce w Lublinie.


  Jesteśmy bardzo dumni z sukcesów sportowych naszych uczniów, którzy włożyli dużo wysiłku i zaangażowania, aby osiągnąć wysokie lokaty w poszczególnych konkurencjach. Młodzież reprezentowała naszą szkołę w piłce siatkowej, koszykowej, ręcznej, nożnej, pływaniu , rugby tag, badmintonie, tenisie stołowym szachach oraz lekkoatletyce. We wszystkich tych dyscyplinach zajmowaliśmy wysokie lokaty. Potwierdza to, że Szkoła Podstawowa nr 16 jest szkołą sukcesu na wielu płaszczyznach, zarówno edukacyjnej, jak i sportowej.


  Pani Dyrektor Ewa Barszcz podziękowała nauczycielom wychowania fizycznego za przygotowanie dzieci i młodzież do zawodów sportowych, jednocześnie wyraziła ogromny podziw dla uczniów, którzy ciężko pracowali na ten sukces. Mamy nadzieję, że po wakacjach znowu wrócimy do treningów i będziemy pracować nad podnoszeniem umiejętności sportowych uczniów oraz rozwijać pasje sportowe.

Iwona Greguła-Fit