Nowe kanapy na korytarzach

Joanna Szcześniak w sobota, 18, wrzesień 2021 09:30. Opublikowane w Aktualności

CSC 0196  W ostatnim tygodniu na korytarzach szkolnych pojawiły się nowe kolorowe kanapy, z których dzieci mogą korzystać podczas przerw.

Jest to zakup Rady Rodziców. Cieszymy się z tego przedsięwzięcia i jesteśmy wdzięczni za troskę o uczniów, którzy mogą teraz odpoczywać w tak przyjemny sposób. 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Spotkania z policjantem

Anna Witkowska w środa, 15, wrzesień 2021 18:27. Opublikowane w Aktualności

 03  O tym jak ważne jest bezpieczeństwo w drodze do szkoły, w domu czy na podwórku, mieli okazję dowiedzieć się uczniowie klas I-III. W ramach zorganizowanego spotkania, policjant z Komendy Miejskiej w Lublinie przybliżył najmłodszym zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zagrożenia w drodze do i ze szkoły oraz niebezpieczeństwa w sytuacji, gdy dziecko zostaje samo w domu. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem, zadawały mnóstwo pytań, a największą niespodzianką była wizyta Sierżanta Poli - maskotki lubelskiej policji.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wycieczka kl. 2e i 3d do Pacanowa

Anna Witkowska w wtorek, 14, wrzesień 2021 09:01. Opublikowane w Aktualności

   W dniu 10 września 2021 roku uczniowie klas 2e i 3d wraz z wychowawczyniami wybrali się na jednodniową wycieczkę autokarową Sandomierz – Pacanów. Głównym celem wycieczki było rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań czytelniczych oraz przyrodniczych poprzez udział w warsztatach pt. ,,Wybuchowa nauka”. Pierwszym punktem wycieczki był Sandomierz – spacer po Rynku, a następnie rejs statkiem po Wiśle. Wszystkie dzieci dostały pieczątki w kształcie kotwicy od Kapitana statku „Syrenka”.

   Po południu nastąpił przyjazd do Pacanowa i pobyt w Europejskim Centrum Bajki, w którym klasy 2e i 3d oprócz zabawy w parku linowym, odkrywali tajemnice składu chemicznego powietrza, „latali w chmurach” i kosztowali lodów z kuchni molekularnej. Wszyscy byli zachwyceni i z pewnością jeszcze tam powrócą ze swoimi rodzinami. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Wystawa „Pomost kultury Lublin – Münster”

Joanna Szcześniak w czwartek, 09, wrzesień 2021 09:39. Opublikowane w Aktualności

10210906 123854W dniu 6 września uczniowie klasy 8B Szkoły Podstawowej nr 16 im. F. Chopina w Lublinie wraz z Panią wicedyrektor Anną Sochal i Panią Katarzyną Dejnek uczestniczyli w otwarciu wystawy malarstwa i grafiki artystów polskich i niemieckich pt. „Pomost kultury Lublin – Münster. Święto przyjaźni".

Wystawa odbyła się z okazji 30-lecia partnerstwa miast Lublin – Münster, w które nasza szkoła angażuje się już od 2010 roku. Uczniowie wcześniejszego Gimnazjum nr 16, a obecnie Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie co roku biorą udział w wymianie międzyszkolnej z Ratsgymnasium w Münster, mając tym samym możliwość rozwijania swoich umiejętności językowych oraz poznania kultury i zwyczajów niemieckich.

Motywem przewodnim wystawy „Pomost kultury. Lublin – Münster. Święto przyjaźni" ("Kultur Bogen. Lublin – Münster. Freundschaft Feiern") jest tolerancja, zaufanie i przyjaźń. Do wspólnego projektu artystycznego z okazji 30-lecia partnerstwa Lublina i Münster włączyli się polscy i niemieccy plastycy. Prace malarskie i grafiki wykonali polscy artyści zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Lubelskiego. Do projektu przyłączyli się również niemieccy twórcy zrzeszeni w organizacji artystycznej pART96 e.V. Künstlergemeinschaft Münster. Otwarcia wystawy dokonał Prezydent Miasta Lublin – Pan Krzysztof Żuk. Można ją odwiedzać do 16 września na Placu Litewskim w Lublinie.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zawieszenie zajęć stacjonarnych w klasie 8d

Joanna Szcześniak w wtorek, 07, wrzesień 2021 18:29. Opublikowane w Aktualności

Szanowni Państwo,
działając w oparciu o § 18 ust. 2a, 2c i 3 Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1604 t. j.) w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia Covid - 19, informuję o zawieszeniu zajęć stacjonarnych i przejściu na naukę zdalną uczniów klasy 8d w Szkole Podstawowej nr 16 im. F. Chopina w Lublinie od dnia 07.09.2021 do 13.09.2021.

Dyrektor Szkoły
Ewa Barszcz