Mikołajki dla Hospicjum im. Małego Księcia i dyskoteka andrzejkowa klas IV - VIII już za nami...

Anna Witkowska w piątek, 25, listopad 2022 11:29. Opublikowane w Aktualności

   IMG-20221123-WA0010Lubelskie Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia zwróciło się o pomoc w organizacji Mikołajek dla swoich Podopiecznych. Różnorodne zabawki przekazały samorządy klasowe z poszczególnych klas. W naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę słodyczy podczas charytatywnych andrzejkowych dyskotek szkolnych, zorganizowanych przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski. 23 listopada w środę bawiły się klasy czwarte i piąte, 24 listopada w czwartek – klasy szóste, siódma i ósme. Bardzo się cieszymy, że po tak długiej przerwie spowodowanej pandemią wreszcie możemy znowu wspólnie się spotkać i zatańczyć.
  Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że te nasze dary sprawią radość dzieciom Hospicjum im. Małego Księcia i wywołają uśmiech na ich twarzach.

  Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w zabawie a Radzie Rodziów za sfinasowanie oprawy muzycznej. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmiku na którym uczniowie zatańczyli taniec belgijski.

GALERIA ZDJĘĆ

WIDEOREPORTAŻ

Wizyta Przedszkolaków

Anna Witkowska w piątek, 25, listopad 2022 07:49. Opublikowane w Aktualności

  IMG 20221122 100529W dniu 22 listopada klasę 3A odwiedziły Przedszkolaki z Przedszkola nr 75 w Lublinie. Uczniowie pokazali dzieciom jak wygląda sala, co trzymają w szafkach oraz do czego służy tablica multimedialna. Był też czas na zadawanie pytań, np. Jak jest w tej szkole? Czy nauka jest fajna? Czy można jeść na lekcji? Następnie trzecioklasiści przeczytali młodszym kolegom baśń Jana Christiana Andersena, pt. „Calineczka". Po baśni przyszedł czas na trochę zabawy :-) Przedszkolaki wraz z uczniami wspólnie budowali wieżę z klocków. Powstała wysoka wieża, aż do sufitu. Z pewnością następna wizyta Przedszkolaków będzie taka miła, jak dzisiejsza.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych dla uczniów klas 4-6

Anna Witkowska w środa, 23, listopad 2022 11:32. Opublikowane w Aktualności

J.ANGIELSKI

Cantantes Lublinensiss 2022

Anna Witkowska w środa, 23, listopad 2022 07:48. Opublikowane w Aktualności

Chór "La Musica" Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie na Cantantes Lublinensis 19.11.2022 r.

  IMAG3695Po raz siódmy odbył się w Lublinie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej Cantantes Lublinensis. W muzycznych zmaganiach wzięło udział 25 uczestników prezentujących się w poszczególnych kategoriach konkursowych chórów dziecięcych, młodzieżowych, akademickich, parafialnych oraz zespołów wokalnych z Polski, Białorusi i Hongkongu w ramach Konkursu A (stacjonarnego), Konkursu B (online) oraz konkursu #Virtualchoir. Prezentacje oceniało jury w składzie: przewodniczący prof. Dariusz Dyczewski z Akademii Sztuki w Szczecinie, prof. Anna Domańska z Akademii Muzycznej w Łodzi i prof. Urszula Bobryk z Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz sekretarz dr Dominik Mielko z Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

W konkursowych zmaganiach prezentacja Chóru pod dyrekcją Karoliny Filipczak - Sulimy nagrodzona została Złotym Dyplomem w kategorii B2 - Chóry Młodzieżowe Głosów Równych poniżej 19 lat, Nagrodą Specjalną Fundacji im. dr. Henryka Pogorzelskiego za trzecią punktację w konkursie z minimalną różnicą przewagi konkurencji - 0,25 punktu do miejsca drugiego i do 0,75 punktu do miejsca pierwszego i Nominację na 58 Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach.

 Z poważaniem Ewa Barszcz - Dyrektor 

Szkoły Podstawowej nr 16 im.Fryderyka Chopina w Lublinie

CL 2022 nagroda specjalna CL 2022 złoty dyplom

XV Miejski Konkurs Recytatorski

Anna Witkowska w środa, 23, listopad 2022 08:12. Opublikowane w Aktualności

   RECYTATORSKI1Miło nam poinformować, że Mikołaj Ciupera (klasa 7a) przygotowywany przez p. Agatę Porębę, zdobył III miejsce w XV Miejskim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas VII i VIII oraz szkół ponadgimnazjalnych.
Gratulujemy Mikołajowi oraz pozostałym nagrodzonym oraz wyróżnionym.